Belka
Czwartek, 18 Października 2018   imieniny: Juliana, Lukasza, Bogumiła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Strażacy z Legnicy otrzymali nowe wozy bojowe...

Data dodania: 2018-10-16
Strażacy z Legnicy otrzymali nowe wozy bojowe. Cztery nowoczesne wozy ratownicze zostały oficjalnie przekazane Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy. Służ... więcej »
 
 

Legnicki Bieg Papieski, pobiegło kilkaset osób...

Data dodania: 2018-10-16
Legnicki Bieg Papieski, pobiegło kilkaset osób.W 40. rocznicę powołania Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II, zorganizowano Legnicki Bieg Papieski. W biegach w kilku katego... więcej »
 
 

Grube miliony na rewitalizację Kartuz. Kamienice...

Data dodania: 2018-10-16
Kolejne legnickie inwestycje – budowa bulwaru nad Kaczawą i przebudowa ul. Wrocławskiej od placu Sybiraków do ul. Nadbrzeżnej otrzymały dofinansowanie unijne, łącznie ok... więcej »
 
 

Jesienne dekoracje do domu i ogrodu. Zobacz i...

Data dodania: 2018-10-16
Jesienne dekoracje dodadzą Twojemu domowi i ogrodowi wyjątkowej, ciepłej atmosfery. Czasem wystarczy trochę kolorowych liści, kasztanów i żołędzi, niewielka dynia, b... więcej »
 
 

Podatek miedziowy - część środków zostanie w...

Data dodania: 2018-10-16
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmianę zasad rozliczania tzw. podatku od kopalin. Część środków będzie mogła wrócić do mieszkańców za... więcej »
 
 

Gangsterzy z Dolnego Śląska werbowali do pracy w...

Data dodania: 2018-10-16
Dolnośląscy policjanci zatrzymali czterech gangsterów, którzy werbowali Polaków do Pracy w Wielkiej Brytanii i tam zmuszali ich do niewolniczej pracy. To kolejne osoby zatrzymane w... więcej »
 
 

SMOG w Legnicy - przekroczenia pyłu PM10. Uważajcie!

Data dodania: 2018-10-16
WIOŚ we Wrocławiu informuje, że dnia 15.10.2018 r. odnotowano przekroczenie poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 dla czasu uśredniania 24 godziny na stacji pomiarowej w Legnicy, ... więcej »
 
 

S3 na całej długości - gdzie gotowa, gdzie nie i...

Data dodania: 2018-10-16
Otwarto kolejny odcinek drogi ekspresowej S3. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić każdy z odcinków ekspresówki od Świnoujścia, aż do granicy z Czechami. Gdzie postoimy, ... więcej »
 
 

Gwiazdy, przedpremiery, recitale. W sobotę rusza 7....

Data dodania: 2018-10-16
Stanisław Dzierniejko, pomysłodawca i dyrektor naczelny 7. Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu, zdradza szczegóły zbliżającego się święta filmu. więcej »
 
 

Jak zostać żołnierzem? MON rekrutuje w parku i...

Data dodania: 2018-10-16
Ruszyła kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Przedstawicieli WKU pojawią się w rynku, galeriach handlowych, ośrodkach sportu i centrach rozrywki. To efekt... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1396
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  herb legnicki

  Powiat legnicki - siedzibą jest Legnica, która nie wchodzi w skład samego powiatu. Znajduje się w części centralnej województwa dolnośląskiego na nizinie Śląsko-Łużyckiej. Należą do niego gminy: Chojnów, Prochowice, Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Miłkowice, Ruja oraz miasto Chojnów i Prochowice.

  Powiat może poszczycić się szeregiem zabytków, jak np. Zamek w Prochowicach czy Bazylika św. Jadwigi w Legnickim Polu. Na szczególną uwagę w tym regionie zasługuje pojezierze polodowcowe, jedyne takie na całym Dolnym Śląsku.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola